Predaj auta do účtovníctva

Dobrý deň,
manžel je živnostník. Pred šiestimi rokmi kúpil nové auto na živnosť (v techničáku je IČO) nie ako súkromná osoba. Po konzultácii s účtovníčkou však auto do účtovníctva nedal, lebo by to vraj bolo pre neho nevýhodné. Teraz auto predal do AAA auto. Čiže oni si faktúru, ktorú zaplatili za kúpu auta, dajú do účtovníctva. Manžel uvažuje o tom, že by ten príjem z predaja dal do účtovníctva. Je to správne? Môže to vôbec úrobiť, ked doteraz si do účtovníctva nedával žiadne náklady (benzín, cestná daň,odpisy atd.). Dań z príjmu platí paušálnu daň, nakoľko podniká v IT a teda si fakturuje iba služby.

Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.