Predaj bytu s hypotékou

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať na to aké je najlepšie východisko v situácii, keĎ vlastníme s manželkou byt 2i kúpili sme ho v novostavbe pred 2,5 rokmi. Máme naň hypotéku s príspevkom pre mladých. Narodila sa nám však dcérka a tak sme začali uvažovať nad kúpou väčšieho bytu alebo stavbou domu. Dôležité detaily ešte sú že byt sme kúpili ako holobyt - vrazili sme doň ešte asi 50tis, a príspevok pre mladých k hypo sa poskytuje na dobu 5 rokov (v príp predčasného splatenia hypo sa súčet poskytnutých príspevkov vracia)Byt má teraz reálne hodnotu vyššiu ako je na kúpnopredajnej zmluve. Aká je pre nás najlepšia alebo skôr najlacnejšia alternatíva predaja tohoto bytu, aby sme nemuseli nikomu nič vracať príp aby naša daňová povinnosť bola čo najnižšia. Dá sa predať byt aj s hypotékou? ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus