Predaj nehnuteľnosti, ako zaplatiť čo najnižšiu daň z predaja

Dobrý deň,
prosím o radu, ako zaplatiť pri predaji nehnuteľnosti čo najnižšiu daň z predaja.
Chceme predať nehnuteľnosť, ktorú vlastníme 4 roky, ide o chalupu. Chalupu sme kúpili za cca 15 000 eur. Približne takú istú sumu sme vrazili do rekonštrukcie. Na niektoré rekonštrukčné práce (nová strecha, omietky, oplotenie) máme doklady. Na časť rekonštrukčných prác nevieme doložiť ani faktúry ani bločky, hlavne čo sa týka prác, ktoré sme si robili viac-menej svojpomocne. Pri kúpe sme si dali vypracovať aj znalecký posudok, kde je uvedená určitá suma. Zaujímalo by nás, že ak by sme si teraz pri predaji dali vypracovať znalecký posudok opäť a znalec by nehnuteľnosť ohodnotil už zrekonštruovanú na vyššiu sumu, vieme túto skutočnosť - znalecký posudok s vyššou sumou - použiť ako doklad k vynaloženým nákladom na rekonštrukciu, hlavne tým nákladom, ktoré nevieme doložiť bločkami ani faktúrami a nejakú sumu si odrátať z príjmu za predaj a takto znížiť základ dane ?
Čo všetko je možné si odpočítať od príjmu za predaj ? Ako postupovať, ak vlastníkmi nehnuteľnosti sme dvaja rovným dielom ? Musíme daňové priznanie podávať obaja ? Môžeme si náklady na rekonštrukciu podeliť ?
Ďakujem za rady a pomoc
AN

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus