Predajca nového auta odmieta odstrániť škodu

Dobrý deň,
v marci 2018 som si kúpila nové auto, lebo som myslela, že minimálne 5rokov budem mať bez starostí. Bohužiaľ po cca 3mesiacoch som zbadala hlboké poškodenie laku na kapote auta. Najväčšia škvrna je v priemere cca 1cm a az po úroveň základnej farby. V súčasnosti je tých škvŕn 5 a na viacerých miestach je lak popraskaný a prevdepodobne sa bude olupovať tiež. Pred dvomi týždňami som bola v autorizovanom servise na obhliadke chyby, kde sa spísal záznam, ale nie oficiálona reklamácia. Dnes som sa dozvedela, ze predajca aut odmieta odstrániť škodu na vlastné náklady, lebo podľa nich škoda vznikla od vtáčieho trusu, co je z môjho pohľadu nereálne, lebo poškodenie je veľmi hlboké a auto parkujem na miestach, kde parkuju aj ostatne auta a tie taketo poškodenia nemajú. Záruka na lak auta je 2roky. Pri kúpe auta som si priplatila 500eur za odtieň laku a nechcem platiť jeho opravu v minimálnej výške 300eur už cca 4mesiace od začiatku používania auta, ked viem, že nedošlo k žiadnemu úmyselnému mechanickému poškodeniu auta.
Chcem Vás poprosiť o radu ako mám postupovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.