Predajca nového auta odmieta odstrániť škodu

Dobrý deň,
v marci 2018 som si kúpila nové auto, lebo som myslela, že minimálne 5rokov budem mať bez starostí. Bohužiaľ po cca 3mesiacoch som zbadala hlboké poškodenie laku na kapote auta. Najväčšia škvrna je v priemere cca 1cm a az po úroveň základnej farby. V súčasnosti je tých škvŕn 5 a na viacerých miestach je lak popraskaný a prevdepodobne sa bude olupovať tiež. Pred dvomi týždňami som bola v autorizovanom servise na obhliadke chyby, kde sa spísal záznam, ale nie oficiálona reklamácia. Dnes som sa dozvedela, ze predajca aut odmieta odstrániť škodu na vlastné náklady, lebo podľa nich škoda vznikla od vtáčieho trusu, co je z môjho pohľadu nereálne, lebo poškodenie je veľmi hlboké a auto parkujem na miestach, kde parkuju aj ostatne auta a tie taketo poškodenia nemajú. Záruka na lak auta je 2roky. Pri kúpe auta som si priplatila 500eur za odtieň laku a nechcem platiť jeho opravu v minimálnej výške 300eur už cca 4mesiace od začiatku používania auta, ked viem, že nedošlo k žiadnemu úmyselnému mechanickému poškodeniu auta.
Chcem Vás poprosiť o radu ako mám postupovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.
Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi.