Predajca nového auta odmieta odstrániť škodu

Dobrý deň,
v marci 2018 som si kúpila nové auto, lebo som myslela, že minimálne 5rokov budem mať bez starostí. Bohužiaľ po cca 3mesiacoch som zbadala hlboké poškodenie laku na kapote auta. Najväčšia škvrna je v priemere cca 1cm a az po úroveň základnej farby. V súčasnosti je tých škvŕn 5 a na viacerých miestach je lak popraskaný a prevdepodobne sa bude olupovať tiež. Pred dvomi týždňami som bola v autorizovanom servise na obhliadke chyby, kde sa spísal záznam, ale nie oficiálona reklamácia. Dnes som sa dozvedela, ze predajca aut odmieta odstrániť škodu na vlastné náklady, lebo podľa nich škoda vznikla od vtáčieho trusu, co je z môjho pohľadu nereálne, lebo poškodenie je veľmi hlboké a auto parkujem na miestach, kde parkuju aj ostatne auta a tie taketo poškodenia nemajú. Záruka na lak auta je 2roky. Pri kúpe auta som si priplatila 500eur za odtieň laku a nechcem platiť jeho opravu v minimálnej výške 300eur už cca 4mesiace od začiatku používania auta, ked viem, že nedošlo k žiadnemu úmyselnému mechanickému poškodeniu auta.
Chcem Vás poprosiť o radu ako mám postupovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.