Predaný spoluvlast.podiel cudzej osobe

Dobrý deň.Ja a moji súrodenci sme spoluvlastníkmi 1/6 na ktorom stojí náš rodičovský dom.Ostatných 5/6 vlastnia ,alebo budu vlastniť moji bratranci a sesternice každý v podiele po svojich rodičoch.Tri sesternice ešte nemajú dedičské po svojom otcovi prejednané,ale práve dnes majú vytýčené pojednávanie.Od leta riešime spoluvlastnícke vyporiadanie na podnet jedného bratranca.Manželka tohto bratranca oslovila viacerých spoluvlastníkov,aby dosiahla od nich splnomocnenie na vybavovanie.Tým pádom sú vätšina .Včera som sa ,ale dozvedela,že na katastri je na 1/6 zapísaný nový vlastník a to neter tejto bratrancovej ženy.Chcela,by som vedieť ako mám postupovať,ked to chcem napadnúť a kde sa môžem dozvedieť za koľko to bolo predané resp.či môžem nahliadnúť do kúpno predajnej zmluvy,kedže nás ostatných spoluvlastníkov a teda aj tých z vätšinovej strany nikto o predaji tejto 1/6 nevyrozumel a neoslovil.Sesternica,ktorá bola vlastníčkou tejto 1/6 a ktorá nemá žiadne právne vedomie nám nechce povedať /asi jej to zakázali/ akú sumu dostala od sprostredkovateľky,teda bratrancovej ženy a mám podozrenie ,že podviedla aj túto sesternicu a vyplatila jej veľmi malú sumu vzhľadom k výmere čo vlastnila v 1/6.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus