predkupné právo

Dobrý deň,
potrebovala by som vysvetliť predkupné právo a zápis do katastra nehnuteľností.
Máme uzatvoriť kúpnu zmluvu na predaj pozemku od mesta, ktorý sme vysúťažili obchodnou verejnou súťažou, kde bolo v podmienkach uvedené: "Predmetom kúpnej zmluvy bude okrem vecného bremena aj zriadenie predkupného práva v prospech predávajúceho."
S predkupným právom sme súhlasili, nakoľko sa mesto obáva že pozemok, ktorý má byť následne súčasťou nášho pozemku, ktorý vlastníme, budeme chcieť neskôr predať ako celok.
Do kúpnej zmluvy nám dali aj predkupné právo so zápisom do katastra nehnuteľnosti, ktoré musíme zaplatiť a po vydaní stavebného povolenia (budeme na pozemku stavať dom), predkupné právo zanikne.
Otázka.
Je zápis do katastra nehnuteľností v zmysle podmienok obchodnej verejnej súťaže? (Mysleli sme že v zmluve to bude ako všeobecné právo bez zápisu do katastra nehnuteľností a nie ako vecné právo so zápisom do katastra nehnuteľností?
Ďakujem

moska sa opýtal/a 3.2. 2018 o 21:12 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus