Prekážka v práci - pracovné voľno po vyčerpaní 7 dní.

Dobrý deň,

dočítal som sa, že prekážky v práci možno rozdeliť do troch skupín:
- prekážky, pri ktorých má zamestnanec nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy,
- prekážky, pri ktorých má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, ale s hmotným zabezpečením podľa predpisov o sociálnom poistení alebo predpisov o štátnych sociálnych dávkach, prípadne iných právnych predpisov,
- prekážky, pri ktorých má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez nároku na náhradu mzdy alebo na iné hmotné zabezpečenie.

Ak som už využil pracovné voľno s náhradou mzdy v počte 7 dní (§ 141 ods. 2, pís. a) 1.), mám nárok na ďalšie pracovné voľno bez náhrady mzdy, ale s hmotným zabezpečením podľa predpisov o sociálnom poistení alebo predpisov o štátnych sociálnych dávkach?

Ďakujem.

Rasťo.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková