Preklenutie obdobia 3 mes. medzi rodičovskou a materskou dovolenkou

Dobrý deň,

manželke končí 1.7.2017 rodičovská dovolenka v poradí už s 2. dieťaťom (v rámci bežného "reťazového pôrodu" MD - RD - MD -RD) a teda je doma od Júla 2012. Od roku 2010 má riadny prac. pomer na dobu neurčitú a teda mala by nastúpiť do zamestnania.
Je však tehotná (na materskú by mala opäť nastúpiť na konci Septembra 2017) pričom v lete budeme mať doma 2 deti o ktoré sa treba postarať... Zamýšľame sa preto nad spôsobom ako preklenúť tieto 3 mesiace tak aby mohla manželka zostať doma a v októbri mohla nastúpiť na materskú a poberať materské vo výške podľa posledného platu.
Na úrade práce nám odporúčali "dohodnúť sa s lekárom na rizikovom tehotenstve" - ide však leto a deťom sa treba venovať preto nie je reálne aby manželka bola 3 mesiace PN.

Chcem Vás preto poprosiť o radu či existuje nejaká možnosť/návrh ktorý môže predložiť zamestnávateľovi a ktorý by riešil túto situáciu..?

- uvažovali nad možnosťou neplateného voľa u zamestnávateľa (tak aby nemal náklady) a súčasného druhého zamestnania (s minimálnymi odvodmi) v rámci mojej firmy (tak aby zostala poistená v čase pôrodu) - zaujímalo by ma ako by sa v tomto prípade vypočítalo materské?

- tiež sme zvažovali nastúpenie do zamestnania a následné rozviazanie pomeru dohodou - bude v tomto prípade platiť ochranná doba pre tehotnú? a z čoho sa vypočíta materské?

Privítame aj akúkoľvek inú radu/možnosť podľa vašich skúseností.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.