Prenajímateľ chce dodatočne od nás ťahať peniaze - po odchode z podnájmu

Dobrý deň,
Vyše 2 rokov sme bývali v podnájme. Starý byt vrátane nábytku. Už keď sme tam prišli nábytok aj spotrebiče staré, po pár pouzitiach pokazené, z nábytku odpadavali kúsky... Skrátka naoko pozliepane aby vyzeralo všetko OK, pri bežnom používaní sa začal rozpadavat. Majiteľke sme nič nehlasili- okrem pár veľkých vecí, mysleli sme si ze o tom vie, to by sme jej museli každý deň vyvolávať.
Po 2 rokoch sme odtiaľ odišli, podpísali sme odovzdavaci protokol kde majiteľka podpísala že byt vrátane nábytku je v poriadku. O pár dní na to volala že byt bola kontrolovať a našla kopu nedostatkov, zničený nábytok, hrdzavé žalúzie a hrdzavy radiátor a zevraj MY sme jej poškodili majetok a chce od nás vymáhať za to peniaze.
Má na to právo? Podotýkam že volala 2-3 dni po tom ako sme jej byt odovzdali.
Ďalšia otazka- môže nás viniť za hrdzu? Veď tá sa hromadí roky a nie ze my ju nejako zámerne sposobime. Sťažuje sa na hrdzu na radiátore vo WC ktorá údajne vznikla preto lebo sme ním v zime nekurili. Ďalej hrdza na chladničke (starej bohviekolko rokov) a na žalúzií!
Da sa voči tomuto nejako rozumne ohradit? Má právo od nás čokoľvek vymáhať? A hlavne ma nám to ako dokázať že sme to spôsobili my?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kto vás sleduje a čo o vás vie? Vďaka GDPR sa to dozviete aj vy
Po 25. máji tohto roka môžete požiadať všetky organizácie, s ktorými ste prišli do styku, aby vám poskytli údaje, ktoré o vás majú. Firmy musia prezradiť odkiaľ dáta získali, prečo ich spracovávajú a komu ich poskytli.
Pôdu gazda dostane do podnájmu
Chcete gazdovať na roli, ktorú vám kedysi vyčlenili do náhradného užívania? Koniec februára sa blíži a je to aj posledný termín, dokedy musíte podať na okresný úrad návrh. Dôvody v sérii otázok a odpovedí vysvetľuje Andrej Vašek, riaditeľ pozemkového odboru ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.
Dohodár má na výber tri typy práce
Aké práce možno vykonávať na dohodu? S ktorými povinnosťami sa spájajú? Ako zdaníte v priznaní takto zarobené peniaze? Odpovede na všetky otázky, ale aj novinky pre dohodárov, ktoré vstúpia do praxe v priebehu tohto roku, vysvetlia odborníci na túto oblasť.
Vyberte si, pre koho chcete pracovať
Zaujímajú vás IT–technológie a radi by ste sa zamestnali v spoločnosti, ktorá zapája svojich ľudí do zaujímavých projektov? Pozrite si našu ponuku voľných pozícií na trhu.
Farmárčite na náhradných pozemkoch? Do konca februára musíte doručiť žiadosť na okresný úrad. Tu nájdete vzor
Vyčlenil vám kedysi pozemkový úrad náhradné pozemky, na ktorých hospodárite až doteraz? Tieto štyri podmienky musíte splniť, aby ste pokračovali v ich užívaní.