Prenajímateľ chce dodatočne od nás ťahať peniaze - po odchode z podnájmu

Dobrý deň,
Vyše 2 rokov sme bývali v podnájme. Starý byt vrátane nábytku. Už keď sme tam prišli nábytok aj spotrebiče staré, po pár pouzitiach pokazené, z nábytku odpadavali kúsky... Skrátka naoko pozliepane aby vyzeralo všetko OK, pri bežnom používaní sa začal rozpadavat. Majiteľke sme nič nehlasili- okrem pár veľkých vecí, mysleli sme si ze o tom vie, to by sme jej museli každý deň vyvolávať.
Po 2 rokoch sme odtiaľ odišli, podpísali sme odovzdavaci protokol kde majiteľka podpísala že byt vrátane nábytku je v poriadku. O pár dní na to volala že byt bola kontrolovať a našla kopu nedostatkov, zničený nábytok, hrdzavé žalúzie a hrdzavy radiátor a zevraj MY sme jej poškodili majetok a chce od nás vymáhať za to peniaze.
Má na to právo? Podotýkam že volala 2-3 dni po tom ako sme jej byt odovzdali.
Ďalšia otazka- môže nás viniť za hrdzu? Veď tá sa hromadí roky a nie ze my ju nejako zámerne sposobime. Sťažuje sa na hrdzu na radiátore vo WC ktorá údajne vznikla preto lebo sme ním v zime nekurili. Ďalej hrdza na chladničke (starej bohviekolko rokov) a na žalúzií!
Da sa voči tomuto nejako rozumne ohradit? Má právo od nás čokoľvek vymáhať? A hlavne ma nám to ako dokázať že sme to spôsobili my?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odvolanie bude úspešné, ak sú splnené podmienky
Farmári, ktorí užívajú náhradné pozemky, si musia vzťahy k nim zlegalizovať, upozorňuje advokátka Barbora Ficeková.
Štát pridá počas sviatkov aj brigádnikom
Lepšie zárobky za soboty a nedele, ale aj za prácu v noci začnú plynúť pre dohodárov už v tomto roku.
Zdaniť príjem z dohody môže byť výhodné
Ak ste mali vlani príjmy z dohody pod sumou 1 901,67 eura, daňové priznanie podávať netreba. Ak ich však priznáte, môže to byť pre vás výhodné, lebo od štátu dostanete preplatok. Nezabudnite to urobiť do konca marca. Ako priznať daň z dohody, vysvetľuje Finančná správa.
Máte náhradné pozemky? Nezmeškajte termín
Dostali ste v minulosti do náhradného užívania pozemky namiesto tých, ktoré máte v družstve? Do konca februára musíte zájsť na okresný úrad, ak ich chcete užívať aj naďalej. Inak o ne prídete. Koho sa to týka, vysvetľuje Andrej Vašek, riaditeľ pozemkového odboru ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.