Prenájom bytu - sú možné 40% paušálne náklady po odpočítaní nákladov na energie?

Prenajímam 3 nehnuteľnosti bez živnosti a bez zahrnutia do majetku. Náklady na energie si platí každý nájomca svojím menom priamo dodavateľovi energií, aby tieto platby išli mimo mňa a nezvyšovali môj príjem z nájmu.Ja si uplatňujem 40% paušálne náklady pre daň z príjmu.Jedna z 3 nehnuteľností je ale malý byt, v ktorom sa často menia nájomníci. Aby som sa vyhol častým zmenám mien odberateľov u dodávateľov energií, zmenil som len u tohto bytu spôsob platieb za energie a nájomnú zmluvu nasledovne.Energie platím ja svojím menom a nájomné v zmluve som rozdelil na Daľšie náklady (čo sú v podstate energie) a CENU PRENÁJMU.Ako príjem v daňovom priznaní uvádzam len CENU PRENÁJMU, ktorý znižujem o 40% paušálnych nákladov spolu s ostatnými nehnuteľnosťami. Takto to bolo niekde doporučené, ale neviem to už nájsť.Časť nájomnej zmluvy vyzerá nasledovne:1./ Cena nájmu:  Cena prenájmu pre daňové účely prenajímateľa je 144,82 Eur mesačne. Je vypočítaná ako príjem od nájomcu (290 Eur mesačne) mínus náklady prenajímateľa podľa bodu2 (149,05 Eur mesačne).2./ Ďalšie náklady:  Za byt uhrádza prenajímateľ mesačne 116,18 Eur správcovi  domu (OSBD Žilina), 29,87 Eur sk za elektrinu(SSE Žilina), 3 Eur za plyn (SIPO), to je spolu 149,05 Eur mesačne. Mne nájomca posiela na účet 290 Eur a ja priznávampríjem len 144,82 Eur.Je to správne?Ak nie, a chcem si zachovať 40% paušálne náklady kvôli ostatným prenájmom musím to riešiť len neustálym prehlasovaním odberateľov u dodavateľov energií? Samozrejme nechcem zvyšovať svoj príjem o energie nájomcu. 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus