Prenajom nebytoveho priestoru tretou osobou

Dobry den.Prosim o radu. Chcel by som prenajimat nebytovy priestor garazove statie alebo garaz na Slovensku..Pracujem v blizkom zahranici a som danovy rezident na SK. Na Slovensku nemam ziadny prijem a v blizkom zahranici AT pracujem na HPP..Cital som ze v minulom roku bolo mozne oslobodenie. od dane do 1 968,68 u tej osoby ktora nemala prijem z kapitaloveho majetku podliehajuci zdaneniu ani prijem z prace. Chcem vediet ci je moze uplatnit si ulavu len 500 euro alebo mozem 1968 ,68 kedze na Slovensku mam nulovy prijem?.........Povedzme keby som prijem z prenajmu za buduci rok dosiahol 3000 euro.za predpokladu ze sa nezmeni zakon o daniach...........Uvazujem aj nad druhou moznostou zeby byt prenajimal jeden z mojich rodicov ktory je dochodca a nema prijem.Stacilo by keby som prenajal nebytovy priestor jemu povedzme za nula euro a on by to prenajal ako nie vlastnik a zo sumy povedzme 3000 euro z celeho buduceho roka a zaklad dane by sa mu znizil o ciastku 1968,68. No v tomto pripade by si neuplatnil ziadne naklady kedze on nie je vlastnikom nebytoveho priestoru.a nema v danom dome kde je garaz ani trvaly ani prechodny pobyt? Bolo by mozne tymto sposobom zminimalizovat dan?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus