Prenes hypoteky zo sestry na mna

Dobry den,

moja sestra si zobrala pred rokom hypoteku na byvanie pre mladych zo SLSP na 30 rokov. Dostala urok 5%. Avsak mometalne planuje byvat s priatelom a byt uz nepotrebuje. Dohodli sme sa, ze prenesieme uver na mna. Ja by som este splnala podmienku hypoteky pre mladych. Musim znovu ziadat o uver, ale ako sa to da poriesit? Mam vyssi plat ako sestra a pracujem dlhsie ako ona (ale v zahranici), preto predpokladam, ze budem mat sancu na nizsi urok.

Dakujem vopred velmi pekne za odpoved.

S pozdravom Petra

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.