Preplatenie skodovej udalosti

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. S priatelom pracujeme v zahraničí kde sa nám 1.7.2017 stala škodová udalosť auta. Rozbili nám bočné sklá, ukradli rádio, zničili interiér auta + palubnu dosku a poškodili batériu.Kedže tu polícia k takým prípadom nechodí mali sme si pofotiť auto sami. O pár dní sme mali dohodnutý termín na polícii kde sme spísali zápisnicu. Priatel volal do poisťovne kde máme uzavreté havaríjne poistenie.Pani v telefóne mu povedala aby sme im poslali fotografie škodovej udalosti, zápisnicu z polície plus vyplnili formulár o škodovej udalosti. A že si kľudne môžme dať tu v zahraničí dať auto zpojazniť. Takže sme si tu dali vymeniť sklá a kúpili novú batériu. Všetky potrebné papiere sme poslali a kedže sme v zahraničí tak sme kolonku s názvom slovenského servisu nevyplnili.Keďže sa nič nedialo volali sme do poisťovne viac krát a väčšunou nám nemohli poskytnúť žiadne info až po niekoľkých telefonátoch sme sa dopracovali k e-mailu na likvidatora.Ktorému sme písali a samozrejme neodpisoval. Koncom septembra sme boli týždeň na Slovensku tak sme zašli na pobočku poisťovne. Tam samozrejme nič k tomu nevedeli povedať až po tretej návšteve nám pani ktorá tam pracuje povedala že sme nevyplnili kde budeme auto opravovať. Keďže sme zväčša mimo Slovenska a dohromady sme doma asi mesiac za celý rok tak sme doplnili poisťovni žiadosť o vyplatení škodovej udalosti formou rozpočtu. Znovu sa nikto dlho neozýval tam sme sa dovolali znovu na centrálu.Tam nám povedali že úplne iný likvidátor má našu škodovu udalosť na starosti,keďže nám nemôžu poskytnúť žiadne info tak napíšu nášmu likvidátorovi,aby nás kontaktoval. O pár dní nám prišiel e-mail od likvidátora že poisťovňa zamietla žiadosť o rozpočet , že im máme zaslať faktúry zo slovenského servisu. Keďže sme mimo Slovenska ako som spomínala tak je pre nás nereálne zdokladovať faktúry zo slovenského autoservisu.To som odpísala aj likvidátorovi.A že máme momentálne len dve faktúry a to zo zahraničného servisu za sklá a batériu a zvyšok sme ešte opravovať nedávali, kedže čakáme za poisťovňou. A že si naďalej nástojím na žiadosti o rozpočet. No a dnes 8.11. nám pán likvidátor napísal že poisťovna si trvá na svojom aby sme zdokladovali faktúry zo slovenského autoservisu , že žiadosť o rozpočet je zamietnutá. Čo mi prišlo zaujímavé ,že sme nedostali žiadnu oficiálnu písomnú odpoveď na našu žiadost, len e-mail od likvidátora že nič z toho. Prosím Vás poraďte mi ako máme ďalej postupovať. Keďže nieje pre nás možne dokladovať faktúry zo slovenského servisu a zahraničné faktúry sú pre nich neplatné.Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kto vás sleduje a čo o vás vie? Vďaka GDPR sa to dozviete aj vy
Po 25. máji tohto roka môžete požiadať všetky organizácie, s ktorými ste prišli do styku, aby vám poskytli údaje, ktoré o vás majú. Firmy musia prezradiť odkiaľ dáta získali, prečo ich spracovávajú a komu ich poskytli.
Pôdu gazda dostane do podnájmu
Chcete gazdovať na roli, ktorú vám kedysi vyčlenili do náhradného užívania? Koniec februára sa blíži a je to aj posledný termín, dokedy musíte podať na okresný úrad návrh. Dôvody v sérii otázok a odpovedí vysvetľuje Andrej Vašek, riaditeľ pozemkového odboru ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.
Dohodár má na výber tri typy práce
Aké práce možno vykonávať na dohodu? S ktorými povinnosťami sa spájajú? Ako zdaníte v priznaní takto zarobené peniaze? Odpovede na všetky otázky, ale aj novinky pre dohodárov, ktoré vstúpia do praxe v priebehu tohto roku, vysvetlia odborníci na túto oblasť.
Vyberte si, pre koho chcete pracovať
Zaujímajú vás IT–technológie a radi by ste sa zamestnali v spoločnosti, ktorá zapája svojich ľudí do zaujímavých projektov? Pozrite si našu ponuku voľných pozícií na trhu.
Farmárčite na náhradných pozemkoch? Do konca februára musíte doručiť žiadosť na okresný úrad. Tu nájdete vzor
Vyčlenil vám kedysi pozemkový úrad náhradné pozemky, na ktorých hospodárite až doteraz? Tieto štyri podmienky musíte splniť, aby ste pokračovali v ich užívaní.