Priestupkové konanie. Kto každý môže nahliadať do vyšetrovacieho spisu priestupku? Ďakujem

Priestupkové konanie - údajné zneužívanie parkovania služobným preukazom za sklom auta. Šetrí PZ SR, bolo podané vysvetlenie na OO PZ a oni to odstupujú na Okresný úrad - priestupkové. Teda už procesný úkon bol vykonaný, kto každý môže nahliadať do vyšetrovacieho spisu? Nemám právneho zástupcu v tejto záležitosti, obhajujem sa sám. Môžem teda ako podozrivý zo spáchania priestupku nahliadať do vyšetrovacieho spisu? Ak by to bola trestná záležitosť, tak áno, ale ako je to pri priestupkoch?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.