Prijať ponuku na fixáciu hypotekárneho úveru?

Dobry den. Poziadala som banku o vyplatenie 20% HU. Pri vyplacani som ziadala o ponechanie vysky splatok a skratenie doby splacania. Banka mi tuto moznost schvalila, sucasne mi vsak prehodnotila uver a ponukla urok vo vyske 3,75%. Prva moja reakcia bola: vyplatim 20% a urok si zafixujem na 3 roky. Mam prideleneho osobneho poradcu a ten ma trocha zneistil v mojom rozhodnuti. Odporuca mi prijat iba rocnu fixaciu,lebo nevidi dovod na fixovanie na dlhsiu dobu. Sucasne mi odporuca nevyplacat 20 % kedze je realny predpoklad, ze viem tieto peniaze zhodnotit. .

Mam prijat jeho odporucania?

Dakujem za skore a odborne nazory

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.