Prijať ponuku na fixáciu hypotekárneho úveru?

Dobry den. Poziadala som banku o vyplatenie 20% HU. Pri vyplacani som ziadala o ponechanie vysky splatok a skratenie doby splacania. Banka mi tuto moznost schvalila, sucasne mi vsak prehodnotila uver a ponukla urok vo vyske 3,75%. Prva moja reakcia bola: vyplatim 20% a urok si zafixujem na 3 roky. Mam prideleneho osobneho poradcu a ten ma trocha zneistil v mojom rozhodnuti. Odporuca mi prijat iba rocnu fixaciu,lebo nevidi dovod na fixovanie na dlhsiu dobu. Sucasne mi odporuca nevyplacat 20 % kedze je realny predpoklad, ze viem tieto peniaze zhodnotit. .

Mam prijat jeho odporucania?

Dakujem za skore a odborne nazory

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus