Problém s nadobudnutím vlastníctva domu

Dobrý deň,

prosím Vás ako mám postupovať, ak mám nasledovný problém:
Bývam v rodinnom dome, ktorého vlastníkom sú moji rodičia, ktorí sa však už pred 20 rokmi rozviedli. (žijem v spoločnej domácnosti s otcom). Na LV sú však zapísaní obaja ako vlastníci domu.
Matka nadobudla čiastku keď sa rodičia brali. Titul nadobudnutia na LV je zapísaný ako RI. Chcem sa opýtať, o aký titul nadobudnutia ide?
Chcela by som brať hypotekárny úver na dom, avšak, je pravda, že budem potrebovať súhlas všetkých vlastníkov nehnuteľnosti? Otec mi danú časť domu prepíše, ale ako je to s matkinou čiastkou? Do domu neinvestovala, avšak, čo ak mi nebude chcieť podpísať darovaciu zmluvu, dá sa to riešiť nejakým iným spôsobom? Lebo bez toho, aby bol dom prepísaný na mňa môžem asi zabudnúť na nejaký úver.

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus