Problem s preplatenim prispevku na rekreaciu

Dobry den, potrebovala by som pomoct v oblasti preplacania prispevku na rekreaciu. Moj otec bol na kupelnom pobyte s manzelkou v Luckach v septembri. Zamestnavatelovi odovzdal vsetky potrebne podklady na preplatenie prispevku na rekreciu. Zamestnavatel mu vsak odmietol preplatit prispevok na rekreaciu z dovodu, ze za dany pobyt bola realizovana platba cez internet banking z mojho uctu - teda z dcerinho uctu. Odovodnil to tym, ze platba mala prebehnut bud z uctu zamestnanca alebo jeho manzelky (bezpodielove vlastnictvo manzelov).

Pozerala som si zakon 347/2018 Z.z. kde v §152a odsek 6 sa pise:
Ak nebol prispevok na rekreaciu poskytnuy prostrednictvom rekreacneho poukazu, zamestnanec preukaze zamestnavatelovi opravnene vydavky podla odsekov 4 a 5 najneskor do 30 dni odo dna skoncenie rekreacie predlozenim uctovnych dokladov, ktorych sucastou musi byt oznacenie zamestnanca.

Nikde v zakone som nenasla podmienku, ze zamestnanec musi za rekreaciu platit vyhradne zo svojho uctu. V zakone je uvedene, ze predlozi doklady s oznacenim jeho osoby, co sme aj splnili.
Zamestnavatelovi boli predlozene jednak faktura z kupelov za dany pobyt, kde je uvedene meno zamestnanca, dalej potvrdenie od kupelov Lucky (ktore nam vystavili dodatocne, kedze sme ich kontaktovali s tym, ze mame problem s preplatenim u zamestnavatela) kde sa pise, ze potvrdzuju ze moj otec spolu s manzelkou boli u nich v konkretnom termine na liecebnom pobyte. Dalej vypis z internetbankingu kde je sice uvedene moje cislo uctu, ale v poznamke k platbe bolo uvedene cele meno zamestnanca a k nemu text - liecebny pobyt Lucky.

Chcem sa teda opytat, ci naozaj moze zamestnavatel nevyplatit tento prispevok z dovodu, ktory uvadza, ze platba bola realizovana z dcerinho uctu.

Vopred vdaka za pomocne informacie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus