Problem s preplatenim prispevku na rekreaciu

Dobry den, potrebovala by som pomoct v oblasti preplacania prispevku na rekreaciu. Moj otec bol na kupelnom pobyte s manzelkou v Luckach v septembri. Zamestnavatelovi odovzdal vsetky potrebne podklady na preplatenie prispevku na rekreciu. Zamestnavatel mu vsak odmietol preplatit prispevok na rekreaciu z dovodu, ze za dany pobyt bola realizovana platba cez internet banking z mojho uctu - teda z dcerinho uctu. Odovodnil to tym, ze platba mala prebehnut bud z uctu zamestnanca alebo jeho manzelky (bezpodielove vlastnictvo manzelov).

Pozerala som si zakon 347/2018 Z.z. kde v §152a odsek 6 sa pise:
Ak nebol prispevok na rekreaciu poskytnuy prostrednictvom rekreacneho poukazu, zamestnanec preukaze zamestnavatelovi opravnene vydavky podla odsekov 4 a 5 najneskor do 30 dni odo dna skoncenie rekreacie predlozenim uctovnych dokladov, ktorych sucastou musi byt oznacenie zamestnanca.

Nikde v zakone som nenasla podmienku, ze zamestnanec musi za rekreaciu platit vyhradne zo svojho uctu. V zakone je uvedene, ze predlozi doklady s oznacenim jeho osoby, co sme aj splnili.
Zamestnavatelovi boli predlozene jednak faktura z kupelov za dany pobyt, kde je uvedene meno zamestnanca, dalej potvrdenie od kupelov Lucky (ktore nam vystavili dodatocne, kedze sme ich kontaktovali s tym, ze mame problem s preplatenim u zamestnavatela) kde sa pise, ze potvrdzuju ze moj otec spolu s manzelkou boli u nich v konkretnom termine na liecebnom pobyte. Dalej vypis z internetbankingu kde je sice uvedene moje cislo uctu, ale v poznamke k platbe bolo uvedene cele meno zamestnanca a k nemu text - liecebny pobyt Lucky.

Chcem sa teda opytat, ci naozaj moze zamestnavatel nevyplatit tento prispevok z dovodu, ktory uvadza, ze platba bola realizovana z dcerinho uctu.

Vopred vdaka za pomocne informacie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Veľký prehľad o tom, čo je nové v dôchodkoch (+tabuľka veku odchodu do penzie)
Vianočné príspevky, vek odchodu do dôchodku, valorizácia či minimálne penzie. To všetko prešlo zmenami.
Voľno v práci po novom. Komu ide štát predĺžiť dovolenku?
V novom roku budú mať nárok na 25 dní dovolenky aj osoby mladšie ako 33 rokov.
Na budúci rok sa má začať sceľovať pôda. Zistite, či sa aj vaša obec dostala do zoznamu
Nevyužiteľné slíže polí, o ktoré sa delíte s množstvom spoluvlastníkov, môžete zameniť za ucelené plochy.
Čo by ste mali vedieť o družstevných bytoch. Ako urobiť prevod a čo naň potrebujete
Pri správe bytového domu nerozhoduje, či ho spravuje družstvo alebo iný subjekt, dôležitá je kvalita správcu.
Chcete pracovať za viac ako 1000 eur? Pozrite si našu ponuku
Hľadáte si nové zamestnanie? Ak je pre vás dôležité, aby ste zarábali viac ako 1000 eur mesačne, pozrite si sumár pracovných ponúk, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.