Problem s preplatenim prispevku na rekreaciu

Dobry den, potrebovala by som pomoct v oblasti preplacania prispevku na rekreaciu. Moj otec bol na kupelnom pobyte s manzelkou v Luckach v septembri. Zamestnavatelovi odovzdal vsetky potrebne podklady na preplatenie prispevku na rekreciu. Zamestnavatel mu vsak odmietol preplatit prispevok na rekreaciu z dovodu, ze za dany pobyt bola realizovana platba cez internet banking z mojho uctu - teda z dcerinho uctu. Odovodnil to tym, ze platba mala prebehnut bud z uctu zamestnanca alebo jeho manzelky (bezpodielove vlastnictvo manzelov).

Pozerala som si zakon 347/2018 Z.z. kde v §152a odsek 6 sa pise:
Ak nebol prispevok na rekreaciu poskytnuy prostrednictvom rekreacneho poukazu, zamestnanec preukaze zamestnavatelovi opravnene vydavky podla odsekov 4 a 5 najneskor do 30 dni odo dna skoncenie rekreacie predlozenim uctovnych dokladov, ktorych sucastou musi byt oznacenie zamestnanca.

Nikde v zakone som nenasla podmienku, ze zamestnanec musi za rekreaciu platit vyhradne zo svojho uctu. V zakone je uvedene, ze predlozi doklady s oznacenim jeho osoby, co sme aj splnili.
Zamestnavatelovi boli predlozene jednak faktura z kupelov za dany pobyt, kde je uvedene meno zamestnanca, dalej potvrdenie od kupelov Lucky (ktore nam vystavili dodatocne, kedze sme ich kontaktovali s tym, ze mame problem s preplatenim u zamestnavatela) kde sa pise, ze potvrdzuju ze moj otec spolu s manzelkou boli u nich v konkretnom termine na liecebnom pobyte. Dalej vypis z internetbankingu kde je sice uvedene moje cislo uctu, ale v poznamke k platbe bolo uvedene cele meno zamestnanca a k nemu text - liecebny pobyt Lucky.

Chcem sa teda opytat, ci naozaj moze zamestnavatel nevyplatit tento prispevok z dovodu, ktory uvadza, ze platba bola realizovana z dcerinho uctu.

Vopred vdaka za pomocne informacie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková