Prozívie z internetovej reklamy

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ohľadom zdaňovania provízii z internetovej reklamy na webových stránkach. Známy je študentom VŠ a nemá živnosť ani žiadnu inú formu podnikania. Popri škole rozbieha vlastné internetové projekty. Na týchto stránkach využíva aj internetové reklamy z ktorých má vyplácané provízie. Jedná sa o 2 hlavné firmy ktoré takéto služby poskytujú a sú mimo EÚ (Gibraltár a California). Tieto firmy vyplácajú provízie priamo na bankový účet, resp. niektoré internetové banky bez faktúr alebo podobných papierovačiek.

Provízie nie sú mesačne dané, ale závisia od návštevnosti a rôznych ďalších faktorov, mesačne sa ale vyšplhajú nad sumu 500,00 €. Veľká časť týchto príjmov je z firmy ktorá je registrovaná na Gibraltári, jedná sa ale o firmu ktorá svoje služby ponúka v niekoľkých krajinách strednej európy, medzi nimi aj v Slovenskej republike.

Je potrebné takéto príjmy zdaňovať resp. platiť odvody? Ak áno, aký je presný postup, kedže k týmto províziám nie sú žiadne doklady.

Ďakujem za odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.