Rakuska a slov.zivnost,platím odvody v SR,má vplyv rak.prijem na výšku zdr.poistenia?

Mam rakúsku aj slovensku zivnost, prišlo mi práve ročné zúčtovanie zo zdravotnej poistovne, kde mi zvysili platit poistne na vyse 120eur, ako podklad pre to bol moj zaklad dane (slovenský aj rakúsky príjem - 14tis.eur).Kdesi som sa dočítala, ze príjem z Rakúska ma vplyv na výšku odvodov do sociálnej poistovne (doteraz platim minimalne odvody), avšak nema vplyv na výšku odvodov do zdravotnej poistovne a rakúsky prijem by sa mal z toho vynat. (mam ho vynaty v danovom podani, ale v kolonke az po kolonke "zaklad dane")
Avšak v zdravotnej poistovni mi tvrdili, ze oni dostavaju z danoveho úradu iba jeden údaj - čiastkovy zaklad dane, z ktorého vychadzaju pri vypocte. Tak uz naozaj neviem, kde je pravda a neviem sa k tomu dopatrat. Vopred dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus