RD - výpoveď - ÚPSVaR

Dobrý deň, popíšem moju situáciu:
Aktuálne som na rodičovskej dovolenke, ktorú som začala čerpať v januári 2016, dovtedy som bola na materskej dovolenke. Mám trvalý pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú s platnosťou do júna 2018. Keďže v oblasti, ktorej pracujem, sa pracovný pomer uzatvára vždy na dobu určitú, posledne som nový podpisovala v júni tohto roku. Rodičovská dovolenka mi končí v júni roku 2018. Aktuálne sme riešili rodinnú a finančnú situáciu. Keďže moje pracovisko je od trvalého bydliska vzdialené cca 180 km, do pôvodnej práce sa už neplánujem vrátiť. Teraz by som si chcela začať hľadať prácu v mieste bydliska. Zatiaľ by som chcela byť evidovaná na ÚPSVaR. Moje otázky znejú:
1. Ako postupovať, aby som mala nárok na podporu v nezamestnanosti (od januára 2014 do októbra 2014 som bola na MD/RD, následne som sa vrátila do práce, avšak od februára 2015 som bola PN z dôvodu rizikového tehotenstva, plynule som prešla na MD a RD s pravidelným predlžovaním pracovného pomeru na dobu určitú počas trvania RD)
2. Je mi zrejmé, že nemôžem poberať podporu a rodičovský súčasne, môžem sa vzdať rodičovského a o ten si na dieťa môže požiadať partner/otec dieťaťa?
3. Ako bude vypočítaná podpora v nezamestnanosti a, najmä, ako som sa už pýtala, ako presne postupovať, aby mi na ňu vznikol nárok?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kto vás sleduje a čo o vás vie? Vďaka GDPR sa to dozviete aj vy
Po 25. máji tohto roka môžete požiadať všetky organizácie, s ktorými ste prišli do styku, aby vám poskytli údaje, ktoré o vás majú. Firmy musia prezradiť odkiaľ dáta získali, prečo ich spracovávajú a komu ich poskytli.
Pôdu gazda dostane do podnájmu
Chcete gazdovať na roli, ktorú vám kedysi vyčlenili do náhradného užívania? Koniec februára sa blíži a je to aj posledný termín, dokedy musíte podať na okresný úrad návrh. Dôvody v sérii otázok a odpovedí vysvetľuje Andrej Vašek, riaditeľ pozemkového odboru ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.
Dohodár má na výber tri typy práce
Aké práce možno vykonávať na dohodu? S ktorými povinnosťami sa spájajú? Ako zdaníte v priznaní takto zarobené peniaze? Odpovede na všetky otázky, ale aj novinky pre dohodárov, ktoré vstúpia do praxe v priebehu tohto roku, vysvetlia odborníci na túto oblasť.
Vyberte si, pre koho chcete pracovať
Zaujímajú vás IT–technológie a radi by ste sa zamestnali v spoločnosti, ktorá zapája svojich ľudí do zaujímavých projektov? Pozrite si našu ponuku voľných pozícií na trhu.
Farmárčite na náhradných pozemkoch? Do konca februára musíte doručiť žiadosť na okresný úrad. Tu nájdete vzor
Vyčlenil vám kedysi pozemkový úrad náhradné pozemky, na ktorých hospodárite až doteraz? Tieto štyri podmienky musíte splniť, aby ste pokračovali v ich užívaní.