Registracia pre DPH pre HU subjekt - internetovy obchod na uzemi SR

Dobrý deň,

planujem na SR rozbehnut eshop ako HU subjekt /expedícia tovaru kurierom z HU na SR/, mesačný obrat predpokladám na úrovni 100.000€.
1. Podľa akého paragrafu pre registráciu IČ DPH sa na Daňovom úrade registrovať v prípade, ak chcem dodávať tovar ako HU subjekt fyzickým a právnickým osobám na území SR vrátane DPH?
2. V budúcnosti plánujem otvoriť na území SR aj sieť pobočiek pre osobný odber. Je to možné ako HU subjekt? Aký to bude mať vplyv v otázke DPH k SR prav. a fyz. osobám? Bude potrebné vykonať zmenu pre registráciu DPH?

Ďakujem, s úctou

František Dalibor

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.