Rodicovska a materska

Dobry den,rada by som poziadala o radu. Od 5/2015 som bola na RD po materskej. V auguste 2015 som sa vratila do prace k zamestnavatelovi, avsak opat v 5/2017 som sa rozhodla vratit k synovi na RD, syn bude mat 3roky v oktobri. Zvazujem, ze s nim ostanem doma na neplatenej rodicovskej, nakolko mi zamestnavatel umoznuje cerpat RD 3roky (cize az do 23.7.2019), kedze som medzi tym odpracovala cca rok a tristvrte. Chceme druhe dieta a mna zaujima, ze ak by som isla na predlzenu rodicovsku a otehotniem tak, ze na matersku by som odisla v roku 2018, ako sa mi bude pocitat materska? A v pripade, ze by sa nam to podarilo neskor a odchod na matersku bude az v roku 2019, ako to bude s materskou? Dakujem pekne za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vieme, ktoré autá sú najspoľahlivejšie. Aj ktoré si najviac kupujú Slováci
Pri kúpe nového alebo ojazdeného auta väčšina z vodičov dúfa, že bude bezpečné a že jeho údržba nezhltne veľa peňazí.
Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.