Rodičovský príspevok a opatrovanie?

Dobrý deň,
prosím o radu v našej situácii :
Syn - žiak štvrtého ročníka je žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami - má diagnostikovanú poruchu pozornosti a aktivity a poruchy učenia, chodíme na neurológiu, psychiatriu (užíva pravidelne lieky), psychológiu a do špeciálno-pedagogickej poradne. Do školy chodí na skrátený režim 4 hodiny denne (20h týždenne). Doteraz fungoval s asistentkou ale nakoľko škola nemá financie bolo mi oznámené, že ak chceme asistentku (mal ju doporučenú psychiatrom aj CPPP) musím mu ju robiť ja zadarmo.
Problém je, že mám ešte trojročné a polročné dieťa a poberám iba rodičovský príspevok vo výške cca 200e. Keď chcem aby syn mohol chodiť do bežnej školy je asistent nutný, inak nie je schopný fungovať a v škole ho doslova nechcú. Zaujímalo by ma, či ako poberateľka rodičovského príspevku môžem žiadať o príspevok na opateru a či by nám vôbec nejaký (aspoň minimálny schválili) a tiež ako mám postupovať. Zo získaných peňazí by som mohla aspoň zaplatiť opateru pre mladšie deti, kým budem so starším v škole.
Ďakujem za akúkoľvek radu a tip.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus