Rozvod manželstva s občanom Iraku, uzavretého v Anglicku

Dobrý den,

Chcem sa spýtať ako postupovať pri rozvode manželstva uzavretého v Anglicku s občanom Iraku. Zobrali sme sa pred siedmimi rokmi na úrade vo Veľkej Británii, nemáme spolu žiadne majetky ani deti o ktoré by sme sa súdili. Manželstvo som na Slovensku nenahlásili. Ja žijem späť Slovensku uz 4 roky a mam dieťa s mojim súčasným partnerom (neviem ci je to podstatná informácia). Neviem kde momentálne žije môj manžel, vraj sa presťahoval do Iraku, uz so mnou nekomunikuje a neviem sa ho dopátrať ani cez spoločných známych. Samozrejme ze vsetky dokumenty o sobáši ma on a naposledy co sme komunikovali, povedal ze požiadal o rozvod v Anglicku, to bolo cca rok dozadu. Zatial mi nic neprišlo, tak predpokladám ze sa nic neudialo. Chcem sa opytat ako sa s nim možem rozviesť a uzavrieť tuto kapitolu môjho života. Vopred ďakujem za vsetky odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus