Skončenie pracovného pomeru ešte pred ukončením rodičovskej dovolenky bez uvedenia dôvodu?

Dobrý deň,

28.6. mi končí rodičovská dovolenka. Pracujem v pobočke firmy na východe Slovenska, ktorá má sídlo v Bratislave, aj personálne oddelenie je v sídle firmy. Na moje pracovné miesto bola presunutá kolegyňa z iného oddelenia, ktorá má pracovnú zmluvu taktiež na dobu neurčitú. 31.5. ma telefonicky kontaktovala vedúca oddelenia pobočky, že mám prísť podpísať výstupne doklady o ukončení pracovného pomeru. Je správny postup zamestnávateľa, aby bol "papierovo" ukončený pracovný pomer ešte počas trvania rodičovskej dovolenky? A to aj bez toho, aby ma vopred oboznámil s podmienkami vo firme? Vedúca oddelenia mi však neoznámila ani uvedený dôvod  ukončenia pracovného pomeru, či to bude z nadbytočnosti alebo dohodou. Ako je to z výpovednou lehotou a nárokom na odstupné?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková