Skratenie pracovneho casu a odstupne

Dobry den,
rada by som Vas poziadala o pomoc so situaciou mojej mamy. V momentalnej pandemickej situacii sa jej firma ocitla v situacii kedy zamestnancov ziadaju aby si vypisali samy ziadost o skratenie pracovneho casu na 3 mesiace s tym ze sa v maji vratia spat do povodneho. Mama sa vsak obava ze podpisanim ziadosti moze prist o odstupne ak ju v aprili prepustia z prace.Mozete mi prosim poradit co robit v takejto situacii? Z akeho dovodu moze ziadat zamestnavatel o podpisanie takejto ziadosti? Preco on sam im neuda skratenie pracovneho casu?
Vdaka za pomoc
Tatiana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus