skryté vady po kúpe domu

Kúpili sme dom (asi 6-ročný), o ktorom predávajúci tvrdili, že je plne funkčný , v skvelom stave. Ale potom sa ukázalo, že nie všetko funguje, ako má (solárne kolektory atď.). Vyskytli sa skryté vady na dome, ktoré nám bránia v plnom užívaní domu. Dom bol za "prémiovú" cenu, a teda nie sme ochotní platiť ešte niečo navyše.
Chcem sa opýtať, aké sú možnosti? Ak by sme v najhoršom prípade odstúpili od zmluvy, máme nejakú šancu uspieť, bez naťahovania sa x-rokov po súdoch?
V zmluve neuvádzame klasickú formulku, že dom kupujeme v stave v akom leží a stojí.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kto vás sleduje a čo o vás vie? Vďaka GDPR sa to dozviete aj vy
Po 25. máji tohto roka môžete požiadať všetky organizácie, s ktorými ste prišli do styku, aby vám poskytli údaje, ktoré o vás majú. Firmy musia prezradiť odkiaľ dáta získali, prečo ich spracovávajú a komu ich poskytli.
Pôdu gazda dostane do podnájmu
Chcete gazdovať na roli, ktorú vám kedysi vyčlenili do náhradného užívania? Koniec februára sa blíži a je to aj posledný termín, dokedy musíte podať na okresný úrad návrh. Dôvody v sérii otázok a odpovedí vysvetľuje Andrej Vašek, riaditeľ pozemkového odboru ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.
Dohodár má na výber tri typy práce
Aké práce možno vykonávať na dohodu? S ktorými povinnosťami sa spájajú? Ako zdaníte v priznaní takto zarobené peniaze? Odpovede na všetky otázky, ale aj novinky pre dohodárov, ktoré vstúpia do praxe v priebehu tohto roku, vysvetlia odborníci na túto oblasť.
Vyberte si, pre koho chcete pracovať
Zaujímajú vás IT–technológie a radi by ste sa zamestnali v spoločnosti, ktorá zapája svojich ľudí do zaujímavých projektov? Pozrite si našu ponuku voľných pozícií na trhu.
Farmárčite na náhradných pozemkoch? Do konca februára musíte doručiť žiadosť na okresný úrad. Tu nájdete vzor
Vyčlenil vám kedysi pozemkový úrad náhradné pozemky, na ktorých hospodárite až doteraz? Tieto štyri podmienky musíte splniť, aby ste pokračovali v ich užívaní.