Skúsšobná striedava starostlivosť

Dobrý deň,chcem sa spýtať.Manžel sa dohodol u socialnej kurately na striedavej starostlivosti o jeho dcéru 10r s jeho exmanželkou dokým nebude súdne pojednávanie,ktoré bolo vytýčené v tomto mesiaci(Jún)1 týždeň je u otca a ďalší týždeň u matky.Exmanželka samozrejme odmieta striedavu starostlivosť,pretože príde o mesačné výživné vo výške 350€,tesne pred súdnym konaním sa dala vypísať od doktorky,teda súdne konanie sa vytýčilo až na August.Skúšobná striedava starostlivosť stále pokračuje,týždeň je dcéra u otca a týždeň u matky.Podotýkam,že dcéra veľmi chce bývať s otcom,bol to v podstate jej nápad požiadať o striedavú starostlivosť.Teraz otázka..Nakoľko sa súd odročil,pretože protistrana sa dala účelovo vypísať u doktorky,stále bude musieť manžel platiť výživné v plnej sume i keď je dcéra v striedavej(skúšobnej)starostlivosti.Môže si manžel na súde žiadať o vrátenie výživného,ktoré platil i keď sa o dcéru staral takisto dlhý čas ako jeho exmanželka?Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus