Som slobodná matka, mám nárok na dávku v hmotnej núdzi?

Chcela by som vedieť na čo mám vlastne nárok ako slobodná matka. Som zamestnaná, môj plat je cca 400 € mesačne k tomu dostávam náhradné výživné, pretože môj expartner neplatí je už aj na exekúcií a nevedia ho nájsť. Neviem či to treba riešiť aj cez políciu ...no to všetko nestačí na výdavky, pretože nájomné platíme 390 €, tak by som chcela vedieť či mám ja nárok na dávku v hmotnej núdzi ...a ak nie tak či mám nárok vôbec na niečo. Žijem sama nie s rodičmi i keď trvalý pobyt mám registrovaný u nich.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus