Špecifikácia majetku po poručiteľoch

Dobrý deň,
chceme predať nehnuteľnosť,pri tej príležitosti sa zistilo, že nemáme na LV zapísanú garáž. Na LV je zapísané zastavané plochy a nádvoria, plocha 35 m2. Mysleli sme,dedičia , že to je garáž.
Začali sme vybavovať. Obec nám pridelila súpis. číslo (garáž bola postavená pred 10/1976) , postúpili na kataster, kataster vystavil nový list vlastníctva, teraz musíme garáž prejednať u notárky.
Myslela som na základe info, že notár môže doložkou dopísať garáž, nie je novo objavený majetok, podľa mňa. Na súd sme podali žiadosť o prejednanie dedičstva, na súde nám chceli žiadosť vrátiť, zistili že garáž na katastri je poznačená. Keďže som zisťovala situáciu na katastri a pani povedala, že
vystavila nový LV a musíme cez súd za notárkou. Tak zase som telefonovala na súd aby žiadosť nerušili, lebo máme nový LV. Je tento postup správny? nemohla notárka vyznačiť doloťkou túto špecifikáciu garáže, pretože plocha na LV poznačená bola. Bude si notárka žiadať poplatok-odmenu za prejednanie dedičstva? V prvom dedič. konaní spred 2 rokov sme v domnení že zast.plochy sú garáž notárke nepovedali že to je garáž, jednoducho sme nevedeli, povedali sme jej hodnotu celej nehnuteľnosti (dom, záhrady, zast.plochy) a z toho sme platili odmenu. Vec je súrna, nakoľko kupujúci chcú dom kúpiť na úver a vraj iba do konca júna, dostanú výhodný úrok. Môj osobný názor je ten, že sa dala táto vec vybaviť úplne jednoducho.Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus