Splatí sa mimoriadnym vkladom istina alebo úroky hypotekárneho úveru?

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať. Minulé leto som si s manželkou zobral hypoteku 80tis. Máme trojrocny fix - k tomuto terminu mozeme bezplatne splatit hypoteku alebo jej časť. Za tú dobu sa nám podarilo našetriť napriek zariaďovaniu nového hniezda nejakých 4-5tis.E Viem že v podstate prvé roky človek platí banke hlavne úroky - minimum z tej sumy čo si zobral. Ak by sme sa rozhodli k tomu výročiu splatiť časť hypo - napr. sumou 5 tis E - odrátala by sa táto suma zo sumy 80tis, alebo by sme stále splácali iba úroky?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus