Spoluvlastníctvo vinohradu - ponuka predkupného práva za vysokú cenu

3/8 spoluvlastník mi ako 5/8 väčšinovému spoluvlastníkovi oznámil, že zamýšľa odpredať svoj podiel už vopred dohodnutému kupcovi - cudzej osobe. Ja som mu písomne oznámil, ze mám záujem odkúpiť jeho podiel za cenu 1,00 €/m². Táto cena je o 100 % vyššia ako je bežná cena vihohradu vo Vinosadoch. V písomnej odpovedi na moju ponuku predkupného práva sa spoluvlastník vyjadril, že som si neuplatnil uvedené predkupné právo, nakoľko som ochotný zaplatiť len nižšiu čiastku ako je uvedená v jeho ponuke a to 2,0 €/m² .Neakceptovanie tejto ponuky považuje spoluvlastník za moje vzdanie sa predkupného práva a chce predať svoj podiel už vopred dohodnutému kupcovi.  Existuje nejaká možnosť, okrem akceptovania jeho vysokej ponuky, získat jeho spoluvlastnícky podiel? Ako mám v tejto veci ďalej pokračovať? Ďakujem.

  

everf sa opýtal/a 1.4. 2010 o 14:18 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus