Štátny zamestnanec a autorská zmluva

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom aplikácie zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe, ktorý,okrem iného, upravuje aj nezlučiteľnosť vykonávania inej činnosti popri štátnozamestnaneckom pomere. Pokladá sa uzatvorenie autorskej zmluvy s istou spoločnosťou a písanie príležitostných článkov pre jednotlivé internetové portály za určitú odmenu, za inú zárobkovú činnosť? Je možné teda takúto činnosť vykonávať aby všetko bolo v súlade s výkonom štátnej služby? (podotýkam, že obsah článkov nebude súvisieť s obsahom/náplňou práce vykonávanej v štátnozamestnaneckom pomere.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.