Stavba - prenajata poda

Dobrý deň,

máme dlhodobo v prenájme ornú pôdu mimo zastavaného územia obce (3800 m2), bonita pôdy - je bez poplatku.

Chcem sa spýtať nasledovné:

- či je možné postaviť stavbu (cca do 200 m2) nájomcom na uvedenej pôde, aj keď je pôda v prenájme, prenajímateľ s tým súhlasí (prenajímateľ by nám rád uvedenú pôdu predal, ale keďže je predaj pôdy v súčasnosti obmedzený na predaj blízkej osobe, spoluvlastníkovi alebo hospodáriacemu roľníkovi, nie je to v súčasnosti možné).

- Preklasifikovala by sa orná pôda uvedenou možnou stavbou na zastavanú plochu a bol by možný odpredaj pôdy užívajúcemu nájomcovi?

Ďakujem vopred.

Zostávam s pozdravom

Machava

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.