Stavebne konanie

Dobry den, chystame sa s priatelom stavat bungalov. Kupili sme si pozemok 900m2 v intravilane obce, druh pozemku zahrady a zaciname riesit poklady pre podanie ziadosti stavebne povolenie. Chcela by som sa spytat, ci je nutne dany pozemok vynat z podneho fondu, prip. ak nie, co by nam malo pre stavebne povolenie stacit a kde sa to da zohnat.
Chceli by sme dom stavat svojpomocne s tym, ze na ziadosti o st.povolenie je kolonka stavebny dozor, no docitala som sa, ze pri projektoch do 300m2 stavebny dozor nie je nutnostou a vykonavat ho moze priamo stavebnik, bez adekvatneho vzdelania. Chcem sa spytat, co je na tom pravdy a co sa v tom pripade rata do tych 300m2, ci je to obstavana plocha, alebo ktory udaj.

Dakujem velmi pekne ;)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus