Stavebné povolenie na dom, ktorý stojí na pôde iných vlastníkov

Môjmu synovcovi darovali rodičia dom (jediný vlastník). Keď sa rozhodol, že ho treba obnovovať, zistil, že stojí na pôde iných vlastníkov a on je vlastníkom iba domu (existujú listy vlastníctva), ktorý tam stojí, povedzme, 70 rokov. Ako má postupovať, aby získal stavebné povolenie?
V prvom kroku sa skontaktoval s vlastníkom, ktorý vlastní 40 % pozemku (pôda pod domom + záhrada). Ponúkol náhradný pozemok alebo odpredaj. Náhradný pozemok majiteľ odmietol a s odpredajom súhlasil, ale podľa synovca za neprimeranú sumu. Dom sa nachádza mimo zastavaného územia obce. Možno v budúcnosti sa obec rozšíri aj na toto územie. Ostatní spoluvlastníci sa k pozemku dostali dedičstvom tak, že v minulosti rodičia, prarodičia nezapisovali na katastri komu čo darovali, prípadne ani to, čo kúpili. O dom aj záhradu sa celé roky starali iba rodičia synovca.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus