Stravovacie karty namiesto stravovacích poukážok

Dobrý deň,
môj zamestnávateľ sa rozhodol nahradiť stravovacie poukážky, ktoré dostávali zamestnanci v minulosti elektronickými stravovacími kartami, čo by samozrejme sám o sebe problém nebol. Ale. Nakoľko pracujem v nemenovanom potravinárskom reťazci, ktoré sa zaoberá predajom potravín (na západnom Slovensku asi 30 predajní) zamestnávateľ sa rozhodol, že použitie týchto kariet zablokuje iba na použitie k nákupu potravín vo vlastnej sieti predajní. Čiže nie je možné za tieto stravovacie karty kúpiť obed povedzme v reštaurácii, resp. zaplatiť za donášku jedla do práce. Takže samotný účel stravovania sa mení na nákup potravín v predajniach zamestnávateľa.
Moja otázka znie, či ma môže nútiť zamestnávateľ minúť peniaze určené na stravovanie, nákupom bežných potravín vo vlastných predajniach (kde nie je samozrejme možné kúpiť teplé jedlo) a pokiaľ to nie je v súlade so Zákonníkom práce na akú inštitúciu sa môžem obrátiť so žiadosťou o nápravu.
Aby som uviedol, že sa pre zamestnávateľa jedná o celkom zaujímavý "kšeft" spomeniem, že sa problém týka cca. 550 zamestnancov čo pri priemernej hodnote prostriedkov, ktoré sú mesačne pripísané na stravovacíe karty (cca. 70€) činí spolu 38500€, čo je už vcelku zaujímavá suma, takže chápem pohnútky zamestnávateľa, ale nie som ochotný ich celkom akceptovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.