Stravovacie karty namiesto stravovacích poukážok

Dobrý deň,
môj zamestnávateľ sa rozhodol nahradiť stravovacie poukážky, ktoré dostávali zamestnanci v minulosti elektronickými stravovacími kartami, čo by samozrejme sám o sebe problém nebol. Ale. Nakoľko pracujem v nemenovanom potravinárskom reťazci, ktoré sa zaoberá predajom potravín (na západnom Slovensku asi 30 predajní) zamestnávateľ sa rozhodol, že použitie týchto kariet zablokuje iba na použitie k nákupu potravín vo vlastnej sieti predajní. Čiže nie je možné za tieto stravovacie karty kúpiť obed povedzme v reštaurácii, resp. zaplatiť za donášku jedla do práce. Takže samotný účel stravovania sa mení na nákup potravín v predajniach zamestnávateľa.
Moja otázka znie, či ma môže nútiť zamestnávateľ minúť peniaze určené na stravovanie, nákupom bežných potravín vo vlastných predajniach (kde nie je samozrejme možné kúpiť teplé jedlo) a pokiaľ to nie je v súlade so Zákonníkom práce na akú inštitúciu sa môžem obrátiť so žiadosťou o nápravu.
Aby som uviedol, že sa pre zamestnávateľa jedná o celkom zaujímavý "kšeft" spomeniem, že sa problém týka cca. 550 zamestnancov čo pri priemernej hodnote prostriedkov, ktoré sú mesačne pripísané na stravovacíe karty (cca. 70€) činí spolu 38500€, čo je už vcelku zaujímavá suma, takže chápem pohnútky zamestnávateľa, ale nie som ochotný ich celkom akceptovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.