striedavá starostlivost

Dobrý večer, píšem vám ohladom pomoci alebo rady. S expriatelm máme 4 ročnú dcerku ktorá bola prisúdená mne. Podla súdu máme stanovené stretávanie sa otca s dcerkou a to cez rok každy druhý víkend, čo aj otec dietata ,,spĺňa,, . Mne ide hlavne o prázdninovú striedavú starostlivosť, kde má prisúdené chodit po malú každý druhý týždeň. Prvý týžden __ po malú prišiel v poriadku, druhý týžden --- som ju mala ja, na tretí týžden -- 1.8. mi prišla v noci 00.01 sms-ka kde mi napísal, že ,,zajtra sa mi nedá po malú príst,, , Samozrejme bola s toho nešťastná a tešila sa aspon že príde v utorok. To mi ani nenapísal a ani nezavolal že nepríde a to celý týžden !!! štvrtý týžden som malú mala ja a na piaty / to je tento týždeň/ mi tiež nedal odpoveď že po malú nepríde . Ja chodím do roboty na dohodu a cez týždne ked ju mal mať na prázdninách som si musela nahlásit dovolenku. Mám nárok na vyžiadanie od neho peňažný príspevok o ktorý som prišla, ked som si musela nahlásiť dovolenku pre jeho nezodpovednosť?? A ešte chcem napísať že mi neplatí ani alimenty podla nariadenia súdu čo je do 15-teho a on mi posiela koncom mesiaca. Ked som ho informovala ako mám dostávat od neho alimenty, tak sa mi vysmial aby som ho dala na súd a smial sa. Dakujem za odpoved, Jana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus