Stryko v nudzi

Dobry den, potrebovala by som poradit v mozno este nie pravnej veci, ale verim, ze coskoro na to dojde. Stryko, ktory je nezamestnany a nepobera ziadne davky, len dokladuje, ze je pracenneschopny sa staral o jeho mamu, ktora je po amputacii nohy. Zil s nou v rodicovskom dome, ktorym vylucnym vlastnikom je stara mama. Po smrti stareho otca vsetky deti (4) "prepisali" svoje podiely na mamu. Momentalne vsak staru mamu zobrala k sebe dcera, ktora predtym o nu dlhsie nejavila zaujem, ale ma zasa velky zaujem o rodicovsky dom. Moj stryko mal uz vybavene vsetky dokumenty, aby dostaval opatrovatesky prispevok, ale kedze stara mama je u dcery, zrejme ho prispevok nedostane. Najvacsou obavou vsak je, aby ho nevystahovali z rodicovskeho domu, pretoze nema kam ist. Preto by potreboval pravnu radu, co robit resp. na co ma pravo, aby odist nemusel. Kedze pred rokmi prepisal svoj podiel na mamu, nevieme, ci narok ostat tam byvat ma alebo nema...

A este jedna otazka: Vsetky deti sa pred rokmi rozhodli prepisat svoje podiely po otcovi na ich mamu, da sa to vziat spat a znovu si na tie podiely narokovat? Je obava, ze sa dana dcera pokusi mamu ovplyvnit aby cely dom prepisala na nu, pretoze pred rokmi to bola ona, ktora babku presvedcila, aby poziadala deti o prepis podielov na vylucne na nu.

Dakujem za kazdu pomoc!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus