Štúdium bakalára druhýkrát

Dobrý deň,

Momentálne študujem bakalára v zahraničí (Anglicko) na vysokej škole, kde si plánujem urobiť aj magisterský tittul. Chcm sa ale opýtať, ako to funguje keby som si chcela po ukončení magistra urobiť ďalšieho bakalára (pravdepodobne externe) tu na Slovensku. Zaujíma ma hlavne, ako je to so zdravotnou poisťovňou (a úradom práce?) keďže by som mala už po 25-ke, plus či sú tam navyše nejaké poplatky (okrem poplatku za klasické externé štúdium). Prípadne ak Vás ešte niečo užitočné napadne, budem rada.

Ďakujem,
Dietrichová

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.