Susedské vzťahy, vysporiadanie pozemkov : Môže nám sused zobrať 2 m z pozemku, ktorý užíva naša rodina vyše 200 rokov?

Podľa starej mapy, keď sme ešte len stavali dom z roku 1963 boli parcely v poriadku, ešte aj šopa nám stala na medzi. Pred 15 rokmi robili letecké zameriavanie pozemkov, kde bola urobená chyba lebo jeden bol zle zameraný a podľa novej mapy máme my dať susedovi 2 metre po celej dĺžke pozemku. Sused nás dal na súd a domáha sa teraz akože svojho pozemku, pri tom ho nikdy neužíval. Dá sa teraz vymerať pozemok ešte podľa starých máp, keď v nových mapách je urobená chyba. Teraz keď my dám susedovi 2 m po cele dĺžke z pozemku nebudú nám sedieť ani m² záhrady. Viete mi prosím Vás niekto poradiť aký je postup? Môže mi ešte pozemok vymerať geodet podľa starých máp alebo je tam už premlčacia doba a platia iba tie nové mapy? Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus