Susedsky spor

Dobry den,

moja garaz a plot Tvoria hranicu medzi mojim a susedovym pozemkom. Sused je z rodiny a kedysi sme mavali celkom dobre vztahy, co sa rokmi a okolnostami, zial, zmenilo. V ramci plotu bola urobena branicka pre rychlejsi prechod medzi nasimi dvormi (nieco ako bocny vstup). Branicku nikto nepouziva, k susedovi roky nechodim (ani hlavnym vchodom, nieto este bocnym) a on napriek tomu odo mna ziada, aby som bocnu branicku zrusila a dala ju zavarit, pre akekolvek zamedzenie vstupu na jeho pozemok.
1. Chcem sa spytat, ci som povinna vyjst mu v tejto poziadavke v ustrety. Branicka je predsa sucastou mojho plota a navyse, cez branicku nikto k susedovi nechodi.
2. Moj strom previsa na jeho pozemok a ryna z mojej garaze usti do jeho dvora (takto nestastne to kedysi riesili stari rodicia, po ktorych som dom zdedila). Tu som akiste povinna odstranit aj previs stromu, aj rynu, vsak? Pytam sa len pre istotu.

Dakujem za odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus