Svedok trestného činu

Kriminálna polícia mi prišla zazvoniť na dvere aby mi odovzdali papier o predvolaní na výsluch.po ceste na stanicu mi v aute vysvetľovali o čo ide.povedali meno osoby a čakali ako budem reagovať.ked vydelí že som nie úplne prebudený zo spánku,tak mi skrátili celu story tak že: jednalo sa o osobu ktorú zadržali z väčším množstvom drog.Mna vydelí sa s ňou stretávať a že majú nato aj dôkazy keby náhodou sa snažím robiť zo seba sprosteho.ze keď prídeme na stanicu bude pre mna dobre keď im poviem pravdu ktorú chcú počuť bez výhovoriek, že sa nemusím báť trestu a pod.Kedže sa jednalo o osobu za ktorou som bol cca 8x až 10x v priebehu posledného mesiaca,z dôvodu aby som spravil šoféra par jázd po meste jedna mimo mesta a za tuto službu som si nehal zaplatiť peniaze,až na posledný odvoz kedy peniaze neboli som sa nehal vyplatiť tovarom(pervitín) jednalo sa o malé množstvo 0,08g alebo 1 diel... raz som bol svedkom toho ako prebral peniaze od narkomana a spolu s peniazmi sme išli zobrať tovar pričom ja ako šofér som nevidel ani koľko peňazí prevzal dotyčný dealer a ani koľko tovaru prebral od zasobovateľa.to bol jediný ani nie úplný predaj drogy ktorého som bol svedkom. Osoba zevraj bola dlhodobo sledovaná políciou,preto neviem pochopiť prečo prišli zrovna za mnou aby som usvedčil z predaja drog. Keď bol tak veľkým dealerom podľa zadržaného množstva a slov polície tak určite mal klientelu pestrú a pravidelnú.vypovedal som dva krát. A druhý deň keď som bol podať druhu výpoveď tak som zmenil niektoré fakty a uviedol na pravú mieru, skratka tak ako sa situácia ozaj stala a nie ako deň dozadu to policajti všetko slovne dofarbovali len aby bola výpoveď usvedčujúca zadrzanej osoby.
Otázka je:
Keď som sa priznal k úžitiu drogy jedného diela a vo výpovedi kde som bol druhý krát vypovedať som nezopakoval to čo deň pred tým mám sa obávať o svoju slobodu ? Alebo to bude tak ako hovorili chlpatý že sa nemusím batť trestu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus