Svedok trestného činu

Kriminálna polícia mi prišla zazvoniť na dvere aby mi odovzdali papier o predvolaní na výsluch.po ceste na stanicu mi v aute vysvetľovali o čo ide.povedali meno osoby a čakali ako budem reagovať.ked vydelí že som nie úplne prebudený zo spánku,tak mi skrátili celu story tak že: jednalo sa o osobu ktorú zadržali z väčším množstvom drog.Mna vydelí sa s ňou stretávať a že majú nato aj dôkazy keby náhodou sa snažím robiť zo seba sprosteho.ze keď prídeme na stanicu bude pre mna dobre keď im poviem pravdu ktorú chcú počuť bez výhovoriek, že sa nemusím báť trestu a pod.Kedže sa jednalo o osobu za ktorou som bol cca 8x až 10x v priebehu posledného mesiaca,z dôvodu aby som spravil šoféra par jázd po meste jedna mimo mesta a za tuto službu som si nehal zaplatiť peniaze,až na posledný odvoz kedy peniaze neboli som sa nehal vyplatiť tovarom(pervitín) jednalo sa o malé množstvo 0,08g alebo 1 diel... raz som bol svedkom toho ako prebral peniaze od narkomana a spolu s peniazmi sme išli zobrať tovar pričom ja ako šofér som nevidel ani koľko peňazí prevzal dotyčný dealer a ani koľko tovaru prebral od zasobovateľa.to bol jediný ani nie úplný predaj drogy ktorého som bol svedkom. Osoba zevraj bola dlhodobo sledovaná políciou,preto neviem pochopiť prečo prišli zrovna za mnou aby som usvedčil z predaja drog. Keď bol tak veľkým dealerom podľa zadržaného množstva a slov polície tak určite mal klientelu pestrú a pravidelnú.vypovedal som dva krát. A druhý deň keď som bol podať druhu výpoveď tak som zmenil niektoré fakty a uviedol na pravú mieru, skratka tak ako sa situácia ozaj stala a nie ako deň dozadu to policajti všetko slovne dofarbovali len aby bola výpoveď usvedčujúca zadrzanej osoby.
Otázka je:
Keď som sa priznal k úžitiu drogy jedného diela a vo výpovedi kde som bol druhý krát vypovedať som nezopakoval to čo deň pred tým mám sa obávať o svoju slobodu ? Alebo to bude tak ako hovorili chlpatý že sa nemusím batť trestu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.