SZČO z jednej materskej do druhej nemá nárok na materské?

Dobry den, chcela by som sa spytat na narok na matersku pri druhom dietati pre SZCO. V auguste 2008 som nastupila na matersku dovolenku s prvym dietatom. Predtym som bola povinne aj dobrovolne nemocensky poistena SZCO. Nemala som ziadne nedoplatky na poistnom.
Dňom nastupu na matersku som na 3 roky na zivnostenskom urade pozastavila zivnost a neplatila ziadne odvody, kedze som nepracovala, ani nezarabala a starala sa o dceru. Moja dcera ma teraz 2 roky a ja mam kontinualne nastupit na druhu matersku s dalsim dietatom.
Na socialnej poistovni mi ale povedali, ze nemam narok na materske, kedze som nebola pred nastupom na druhu matersku nemocensky poistena. Podla mojho nazoru ale obdobie materskej a rodicovskej dovolenky sa aj v mojom pripade SZCO zapocitava do 270 dni, ktore su dolezite na uplatnenie si naroku.
Je predsa nefer pouzivat dvojity meter pre zamestnanca a SZCO, ved ak by som na prvu matersku nastupovala ako zamestnanec, narok mam isty. Ak ako SZCO, nemam. Aky je vas nazor? Ako mi radite postupovat? Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus