Tehotenstvo a práca

Dobrý deň prajem, prosím Vás o pomoc, ak som v nasledovnej situácii.

Pracujem ako učiteľka v MŠ, na dobu neurčitú. Môj nadriadený je starosta, ktorý sa pri tohtoročných voľbách zmenil (stal sa ním kolegynin manžel). A ako sa v práci už hovorí... - nový starosta, dosadí si nových ľudí atď. chcem sa opýtať: 1. môže mi nový zamestnávateľ zmeniť - znížiť pracovný úväzok, len na polovicu, po prípade prepustiť ma?
Situácia u mňa sa však zmenila,nakoľko som zistila,že som tehotná. V práci som to ešte neoznamovala, poradili by ste mi 2. oznámiť tehotenstvo teraz, aby som bola v ochrannej lehote, alebo to oznámiť až keď príde nový starosta? Som v 3. mesiaci.

Ďakujem veľmi pekne

Ľubica

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.