Tehotenstvo a práca

Dobrý deň prajem, prosím Vás o pomoc, ak som v nasledovnej situácii.

Pracujem ako učiteľka v MŠ, na dobu neurčitú. Môj nadriadený je starosta, ktorý sa pri tohtoročných voľbách zmenil (stal sa ním kolegynin manžel). A ako sa v práci už hovorí... - nový starosta, dosadí si nových ľudí atď. chcem sa opýtať: 1. môže mi nový zamestnávateľ zmeniť - znížiť pracovný úväzok, len na polovicu, po prípade prepustiť ma?
Situácia u mňa sa však zmenila,nakoľko som zistila,že som tehotná. V práci som to ešte neoznamovala, poradili by ste mi 2. oznámiť tehotenstvo teraz, aby som bola v ochrannej lehote, alebo to oznámiť až keď príde nový starosta? Som v 3. mesiaci.

Ďakujem veľmi pekne

Ľubica

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.