Televízni šmejdi

Dobrý deň, už niekoľko rokov sledujem spoplatnené "súťažné kvízy" na všetkých súkromných televíziach - večer, ráno, počas dňa čo sú denne hodiny a hodiny relácií. Na internete sa už o nich veľa napísalo, rovnako ako niekedy o "Šmejdoch" na predajných akciách, ale nerozumiem prečo sa tá televízna skupina ešte nevyriešila. Väčšinou ľudia namietajú, že do relácií sa nedá dovolať a že fungujú len na poplatkoch, ktoré platia volajúci do štúdia. Čítal som podmienky súťaže na stránkach a nenamietam na fakt, že je tak systém nastavený - kto chce nech volá a súťaží. Čo je však podľa mňa podvodom je práve absolútna podobnosť každej relácie podľa základného vzorca: ľahká otázka na ktorú sa dovolá na začiatku 10 -20 súťažiacich, ktorí nedokážu na ňu odpovedať a po cca ďalšej hodine keď odmena klesne zo sumy 2000 - 1000 Eur na sumu 100 - 150 Eur sa v závere niekto dovolá a vyhrá. Nie som odborník na hlasy, ale pri pozornom počúvaní je jasné že skupina ktorá sa tam dovolá sú rovnaký ľudia, ktorí si menia výšku a tón hlasu. Na internete píšu rozhorčení ľudia, ktorí sa skúšali dovolať do štúdia 20 či 50x po sebe a bez úspechu - ako je teda štatisticky možné, sa tam dookola dovolajú ľudia ktorí nikdy správnu odpoveď nevedia? Je možné aby na čiastočne prekrytú fotku Darinky Rollincovej zavolá 20 ľudí po sebe a tipuje všetky možné herečky a speváčky, dokonca aj zo zahraničia? Nie je to jasný podvod na divákoch a nie je možné aby príslušné orgány zistili ako funguje prepájanie divákov do štúdia? Myslím že ľahko by sa zistilo, že 10 alebo 20 ľudí tam volá z rovnakých čísel. Ešte raz opakujem že tieto súťaže fungujú na viacerých televíziách skoro celé dni takže predsa štatisticky nie je možné aby ten scénar bol vždy absolútne rovnaký - musí to byť celé riadené a teda je to podvod. Aký máte na to právny názor? je v moci SOI alebo PZ SR aby zistila či to podvod nie je?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.