Teta bola neoprávnená Dedička po ujovi, zomrela. Možem napadnúť dedičstvo po ujovi?

Dobrý den. Zomrela mi babka, ktorá žila so svojim synom. Ten bol slobodný. Prebehlo dedicske konanie po babke na ktoré , ako nám teta povedala nebol pozvaný nikto. Aspoň sme si mysleli, ze všetko zdedil ujo. V roku 2004 zomrel ujo. Bol slobodný. V tej dobe mal ešte tri žijúce sestry. Jedna z nich je moja mama. Prebehlo ďalšie dedicske konanie, ani na toto nebola privolaná moja mama. Všetko to mala na svedomí moja teta, len neviem kde boli notári, ked v tej dobe boli žijúce tri sestry... Teta sa podľa všetkého udala ako jediná Dedička.. To iste spravila aj v Biline v Čechách v dedičstve po ďalšej sestre.. Tam som však zasiahla ja a mojej mame som vybojovala aké take dedičstvo. Teta sa vedela v tom pohybovať. Nechali sme to tak.. Avšak minuly týžden sa nám dostal list zo Slsp na meno môjho uja, kde mu oznamujú aby si preniesol peniaze z vkladnej knižky na výhodný účet...ujo je mŕtvy a všetky doklady k jeho osobe mala teta, ( podľa nej jediná Dedička) ktorá tiež už zomrela. Ako mam postupovať, ked v banke mi nechcú k úctu nic povedať?
Ma právo moja mama obnoviť dedicske konanie aj po babke aj po ujovi, ked v ani jednom prípade nebola prizvaná? Pritom je asi posledná žijúca z 11 deti? Ešte by mala byt jedna sestra, ale o tej nemáme žiadne správy.. Vieme napadnúť dedičstvo, ktoré si už zomrelá teta prisvojila?
Môžme dedicstvo po babke a ujovi požadovať od jej deti?
Aké budú asi poplatky? Ako mame postupovať v prípade listu z banky?
Vopred dakujem za odpoved. S pozdravom Ludmila Mala -

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.