Teta bola neoprávnená Dedička po ujovi, zomrela. Možem napadnúť dedičstvo po ujovi?

Dobrý den. Zomrela mi babka, ktorá žila so svojim synom. Ten bol slobodný. Prebehlo dedicske konanie po babke na ktoré , ako nám teta povedala nebol pozvaný nikto. Aspoň sme si mysleli, ze všetko zdedil ujo. V roku 2004 zomrel ujo. Bol slobodný. V tej dobe mal ešte tri žijúce sestry. Jedna z nich je moja mama. Prebehlo ďalšie dedicske konanie, ani na toto nebola privolaná moja mama. Všetko to mala na svedomí moja teta, len neviem kde boli notári, ked v tej dobe boli žijúce tri sestry... Teta sa podľa všetkého udala ako jediná Dedička.. To iste spravila aj v Biline v Čechách v dedičstve po ďalšej sestre.. Tam som však zasiahla ja a mojej mame som vybojovala aké take dedičstvo. Teta sa vedela v tom pohybovať. Nechali sme to tak.. Avšak minuly týžden sa nám dostal list zo Slsp na meno môjho uja, kde mu oznamujú aby si preniesol peniaze z vkladnej knižky na výhodný účet...ujo je mŕtvy a všetky doklady k jeho osobe mala teta, ( podľa nej jediná Dedička) ktorá tiež už zomrela. Ako mam postupovať, ked v banke mi nechcú k úctu nic povedať?
Ma právo moja mama obnoviť dedicske konanie aj po babke aj po ujovi, ked v ani jednom prípade nebola prizvaná? Pritom je asi posledná žijúca z 11 deti? Ešte by mala byt jedna sestra, ale o tej nemáme žiadne správy.. Vieme napadnúť dedičstvo, ktoré si už zomrelá teta prisvojila?
Môžme dedicstvo po babke a ujovi požadovať od jej deti?
Aké budú asi poplatky? Ako mame postupovať v prípade listu z banky?
Vopred dakujem za odpoved. S pozdravom Ludmila Mala -

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková