týždenný nepretržitý odpočinok

dobry den.
máme nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, čiže týždenný odpočinok mavame 35 hodin - bežne sobota poobede od 12:30 + cela nedela. Ked sme ale pred Vianocami pracovali aj sobotu poobede bol odpočinok skrateny na 24 hodin ( voľno bola nedeľa )a nam musi zamestnávateľ ako tvrdil, poskytnut nahradu nepretržiteho odpočinku. Znamena to ze nam musi poskytnut náhradu za tu odpracovanu sobotu poobede - cize 11 hodin volna? alebo komplet cely nepretrzity odpocinok 35 hodin? Napriklad aj v ramci pracovneho tyzdna ? V zakone je uvedene " nahrada nepretrziteho odpocinku" ale nerozumieme tomu, kedze my sme odpocinok v rozsahu 24 hodin poskytnuty mali nevieme na co mame narok - ci na docerpanie nepretrziteho odpocinku- 11 hodin, alebo cely odpocinok v rozsahu 35 hodin

dakujeme

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus