Ublizenie na zdravi

Dobry vecer,

rada by som poziadala o radu, pretoze ma neskutocne boli co sa dnes prihodilo mojej sestre.

Moja sestra ma skoro 6r syna, ktory je hyperaktivny, tazko je mu rozkazat, tazko mu vziat z ruk nieco, co ho prave "bavi". Dnes s nim moja sestra sla na detske ihrisko a maly hadzal pieskom.

Otec jedneho dietata zrejme upozornil maleho a moju sestru, ktora maleho napomenula, ale maly neposluchol. V tom zacal hucat na maleho, sestra sa svojho syna zastala, ten otec nejakeho dietata prisiel k nej a strelil jej facku, po ktorej sa prekotila cez lavicku.

Malym zacala manzelka toho otca triast a sacat ho z ihriska. Maly chytil sok, velmi plakal a sestra tiez. Pytala som sa jej preco na neho nezavolala policiu, povedala, ze v tom soku sla domov aj s malym. Velmi ma to ako tetu synovceka a sestru sestry, boli a rani.

Neskor sme zasli na policiu, tam jej odporucili zajtra zajst k DR a s vysledkami od DR sa vratit a podat trestne oznamenie. Trpla jej lava noha a ruka. Najblizsia pohotovost je dalej od mesta, v nemocnici kde sme boli, ju nevysetrili, vraj musi ist do tej vzdialenejsej, kedze ta patri pod ich obec. Sestra toho muza videla len par krat na ihrisku, boli tam asi dve zeny ako svedkyne, ale kedze jej nik neprisiel pomoct, dedukujem, ze sanca na ich svedectvo je nulova...

Ako sa prosim postupuje v takychto pripadoch? Myslite, ze je sanca bez poznania mena osoby, ktora jej ublizila, domoct sa jeho potrestaniu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.